Seramik Mi Porselen Mi Nasıl Anlaşılır

Seramik Mi Porselen Mi Nasıl Anlaşılır?

Seramik mi Porselen mi Nasıl Anlaşılır işte detaylı cevap ve karşılaştırma burada! Seramik kupa ve porselen kupa ham madde olarak farklıdır bu nedenle çok karıştırılır. Aslında temelde kum, kil ve su karışımı olsalar da ufakta olsa farklılıkları vardır.

Porselenler, seramikten daha yoğundur ve bu nedenle daha az gözeneklidir. Yani daha sert, dolayısıyla daha dayanıklı ve daha az su emer. Bu, onları yoğun kullanım görecek olan yüksek yaya alanlarına daha uygun hale getirir. Bu, seramiklerin ürünlerin o kadar iyi olmadığı anlamına gelmez! Daha az yoğun olduğu için, daha az kırılgandır ve çalışması daha kolaydır.

Seramik mi porselen mi nasıl anlaşılır sorusunun cevabı, porselen kupalar daha ince ve dayanıklıdır en önemli anlama yöntemi bu şekildedir. Şekli homojendir, porselen kupanın her yerinde şekli denk ve eşittir. Fakat seramik daha esnek, daha yumuşak ve şekil almaya müsaittir. Ayrıca yapısı gereği de renkli olabilmektedir, tesislerimizde kolayca boyanmaktadır. Renkli seramik kupa yaptırmak ve logonuz ile dekorlatmak için bize ulaşabilirsiniz.

Porselen ve Seramik Ürünlerimizi Hemen İnceleyin!

Porselen ve Seramik Arasındaki Farklar Nelerdir?

  • Seramik kupa hammaddesi kırmızı ve kahverengi kilden yapılmıştır. Seramik kupa yapısı daha yumuşak ve daha az yoğundur. Porselene göre daha düşük sıcaklıkta pişirilir.
  • Porselen kupa hammaddesi beyaz kilden yapılmıştır. Porselen kupa daha yüksek bir sıcaklıkta pişirilir. Porselen kupa yapı olarak daha serttir.
  • Porselen ve seramik arasında farklar nedir sorusunun en önemli cevabı ise porselen daha sert yapıya sahiptir ve daha az su emer. Seramik ise çok daha fazla çeşidi olup daha kolay bir kullanıma sahiptir. 
  • Seramik porselene göre daha ucuzdur, porselen daha maliyetlidir. Seramiğin şekle girmesi daha kolaydır, porselen şekle girmesi daha zordur.

promosyon renkli logolu kupa bardak - toptan kupa bardak - seramik kupa bardaklar

Görüşmeyi Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var ?
Merhaba,
Uzmanımızdan Fiyat Alın!